donderdag 31 december 2009

De foto-opdracht, deel 3

De clubhuizen van Brillie. Maar van welk clubje ze precies zijn weet ik van een aantal van deze gebouwen niet.

1 De RK Petruskerk

kerken

2 Met veel vertekening door de lens, de NH kerk

kerken

3 Dezelfde kerk vanaf de andere kant

kerken


4 Achter de bomen staat de doopsgezinde Vermaning, een zogenaamde schuilkerk uit 1703.

kerken

5 Zonder bomen maar met veel vertekening, de Vermaning

kerken

6 Kerkje in de zaanbocht (links op de foto is water te zien)

kerken

7 Het gesloten clubhuis

kerken

8 Alle ramen zijn dichtgespijkerd

kerken

9 Symmetrie en vertekening, het kerkje van Koog ad Zaan

kerken

10 Vriendelijke uitnodigende uitstraling NOT!!!

kerken

Hachelijk?

woensdag 30 december 2009

Meer plaatjes uit de omgeving

Ik had in het vorige bericht al gezegd dat ik me zou richten op stations en kerkjes.

Ik begin dan natuurlijk met de stations!

station ka

De vraag is of dit plaatje het nieuwe station eer aandoet?

station wormerveer

Het volgende station is gewoon een erg saai exemplaar, de foto is van de achterkant en daarom misschien wel verrassend?

station koog zaandijk

Het derde station is wat betreft bouw vrijwel identiek aan het vorige, dus heb ik de foto van een kenmerkende tekst op het raam met erachter een intercity gemaakt. Hoewel ik nog 3 stations moest doen was de accu van de camera vrijwel leeg en de geheugenkaart bijna vol.

oude fabriek aan de zaan

Ik moet dus nog een keer op pad en dan niet zoveel foto's van andere objecten maken, zoals bovenstaande vervallen fabriekspand.

kerken

Morgen ga ik verder met kerken (geloof), omdat ik echter 19 foto's klaargezet heb, en dat is een beetje veel voor 1 bericht, laat ik jullie nu alvast een paar foto's zien.

kerken

Beetje de detailplaatjes

kerken

Kerktorens

kerken

Vinden jullie het wat?

kerken

Morgen de rest en dat is hachelijk!

dinsdag 29 december 2009

Het afgeblazen foto-uitje

Een fotouitje naar de Zaanse Schans stond voor vandaag op de kalender. Maar door allerlei omstandigheden zat vanmorgen alleen Bart, die hier niet genoemd wil worden, hier aan de koffie met koek.

fotoopdracht sfeer

En Bart moest eigenlijk ook aan het werk. Na een bezoekje aan de spoorbaan op zolder ging Bart iemand verlossen van boom. Dus stapte ik alleen om 13.00 op de fiets om de volgende foto-opdracht uit te voeren.

fotoopdracht sfeer

Een sfeerbeeld van de omgeving en ik zou me richten op kerken en stations.

fotoopdracht sfeer

Van die foto's laat ik er vandaag één zien, hierboven, ik plaats vandaag de overige sfeerplaatjes.

fotoopdracht sfeer

De medecursisten zouden zich bijvoorbeeld richten op bruggen of fabrieken.

fotoopdracht sfeer

Leuke doorkijkjes, oud en nieuw op één foto. Schoolpleinen.

fotoopdracht sfeer

Ik had niet veel inspiratie en had dus maar iets geroepen van: ik doe wel kerkjes en stations (stations zijn natuurlijk altijd top!).

fotoopdracht sfeer

Maar misschien had ik beter een ander onderwerp kunnen kiezen.

fotoopdracht sfeer

Stations en kerken zijn namelijk helemaal niet leuk om te fotograferen. Maar wat dan wel?

fotoopdracht sfeer

Kenmerkende plaatjes voor deze omgeving.

fotoopdracht sfeer

Hachelijk!

zondag 27 december 2009

De zolderspoorbaan

Afgelopen weken hebben we veel geknutseld aan de zolderspoorbaan. Op verzoek van zwager Marco, die hier trouwens niet genoemd wil worden, plaats ik hier een kort en bondig verslag!Alle wissels en ontkoppelrails in het dalstation zijn aangesloten, de draaischijf en hijskraan werken. Het volgende project was de bergbaan. Op dinsdagavond, alweer bijna 2 weken terug, kwam neef Erik helpen met de bergbaan. Dat resulteerde al snel in deskundig schroefwerk en één ondersteuning van de baan. Een paar defecte wissels werden nagekeken en er bleek ook gewoon een schakelkastje deels defect. Woensdagmorgen heb ik een 2e steun gemaakt en de bergstationsplaat aangepast. Met de kerstdagen heb ik de helling verder voorzien van zachtboard tegen de rijgeluiden van de lokomotieven op de metalen rails. Gisteravond heb ik de voeding van de helling en bergstation aangesloten, de 4 wissels en de 2 ontkoppelrails in het bergstation aangesloten. Alles functioneerde naar behoren, zodat vanmorgen de eerste officiële rit met de railbus van het dalstation naar het bergstation is gemaakt. Op het todolijstje staat als eerste de laatste handwissel in de baan vervangen voor een elektrische wissel, de rails hier en daar vastzetten met schroeven, de schakelkastjes vastzetten en dan komt het echte knutselwerk, schilderen, gras strooien, wegen plakken en huisjes en stations bouwen. Met het volledig functioneren en aansluiten van alle elektrisch te bedienen onderdelen is wel een mijlpaal bereikt in mijn bestaan als modelspoorder, zo ver was ik nog nooit gekomen. Het 'dicht' maken van de baan met papier maché wordt dan de volgende stap naar een realistische spoorbaan. (Foto hierboven: de rechterkant van de baan met achterin de draaischijf, links de hijskraan en rechts de spoorwegovergang. De bediening van de draaischijf en hijskraan, rechts onderin, zit expres laag zodat de kindertjes er goed bij kunnen) (Foto hieronder: het middengedeelte van de baan met het dalstation. Aan de voorkant is de bediening van de baan te zien, 1 is de voeding per sectie zodat bij kortsluiting geprobeerd kan worden welke sectie de storing veroorzaakt, 2 is de bediening van de wissels van het schaduwstation, 3 de bediening van de spoorwegovergang, 4 de bediening van de wissels van het dalstation en 5 die van het bergstation). Jullie gaan er hier over lezen!

vrijdag 25 december 2009

De kerstviering

Wesley was gevraagd om mee te doen in het kerstspel in de doopsgezinde vermaning (naar mijn weten zijn doopsgezinden een niet extremistische of radicale christelijke groepering). Van mij mocht hij dus meedoen! Consequentie was natuurlijk wel dat we moesten kijken. In de doopsgezinde vermaning, een zogenaamde schuilkerk uit 1703. En hoewel ik zelf niet zo van de geloven ben, vind ik dat mijn kinderen dat voor zichzelf mogen uitmaken. De voorganger (waarschijnlijk geen ayatollah, maar zeker weten doe ik het niet) wist er een redelijk vlot gebeuren van te maken, en met maximaal zo'n 50 bezoekers was het ook een knus gebeuren. Mag ik bij de plaatselijke RK kerk nooit een tosti (dat schijn je alleen te krijgen als ze hebben geprobeerd je te verzuipen), de doopsgezinden zijn niet kniertig en geven alle bezoekers een chocolademelk en een bijbehorend koekje (de choco was sneller op dan ik er een foto van kon maken. Een aanrader dus, die doopsgezinde kerk. En dat is hachelijk?

donderdag 24 december 2009

Blogkoppen

De boodschappen zijn binnen, de verwarming staat op 21, al bijna een hele week wordt gewaarschuwd om niet buitenshuis te gaan met auto of trein, de top 2000 is op de radio, het is dus tijd voor de overpeinzingen! (Hieronder: kop maart 2008) Ja, daar was ik dus heel snel mee klaar, dan heb je tijd over voor nuttige zaken, zoals jullie te laten zien welke koppen hier op dit blog te zien waren. Hoewel ik sterk het gevoel heb dat ze niet compleet zijn, maar ik weet ook niet meer precies sinds wanneer ik een foto als kop op het blog kon laten zien. (hieronder 2 januari 2009) Ook bewaar ik lang niet alle 'bewerkte' foto's, wie zit daar immers later nog op te wachten? Voor het afschuwelijke Frank103 weblog heb ik diverse koppen geproduceerd, maar ook voor het racewagenparkblog en het lokomotievenpark. En voor het Fuitjesblog dat ik al binnen een maand weer naar de eeuwige digitale jachtvvelden heb gestuurd. Voor de bezoekers van dit blog, maar ook voor mezelf, vind ik het leuk de blogkoppen toch nog een keer te laten zien. Een groot deel van de foto's zijn het gevolg van een uitje, zoals bovenstaande foto (Hoorn in Stoom, Hemelvaartsdag mei 2009). Een paar koppen hebben maar een paar dagen, of zelfs maar één dag op het blog gestaan. Zoals die van de 'geheime dagboeken". Te flauw (als dat bij dit blog mogelijk is) en dus vervangen door onderstaand neutraler exemplaar.
De Bakker Joop Porsche moest natuurlijk ook als kop dit blog sieren, eind juni 2009. De formule 1 bolides op het circuit van Huug, die hier trouwens niet genoemd wil worden.En de Dikke Leo Ferrari na de classic races in Cruquius. Tuurlijk zijn er altijd een paar vakantiefoto's geschikt om te dienen als blogkop, beiden uit juli 2009
En hetzelfde kasteel Castelnaud nog een keer op nummer 2.
Niet helemaal toevallig zijn er ook meerdere treinenblogkoppen te zien geweest, ook vaak naar aanleiding van een uitje. Hiervoor, in mei, stond al Hoorn in Stoom, maar in juni zijn we naar Bochum geweest met het 3rail forum. En in september met de neven naar Göppingen. Op weg naar de neven te B. is de spoorwegovergang ook een kleurig geheel.En dan was er afgelopen week het advies van de Nederlandse Spoorwegen om NIET met de trein te reizen. Ook regelmatig te zien op dit blog: etenswaren. Een kop mag dan ook niet ontbreken! Meerdere koppen zelfs! Bibbel heeft het nog niet tot weblogkop geschopt, de aapjes van Ouwehands in Rhenen wel! En de tijgers van Belly Wien! Zelfs meeuwen aan het eind van onze straat hebben het al gehaald tot blogkop! En laat ik de draak van de Efteling niet vergeten!
De laatste categorie wordt natuurlijk gevormd door de 'overige plaatjes'.

Van de Vaas
Met Bert naar de Bruynzeelfabrieken in Zaandam.
Wesley, de col en de smink van zijn optreden als Zwarte Piet maakt dit een geweldige weblogkop.
En dan, rond de kerst, kan ik niet anders dan een paar 'kerstkoppen' te produceren.
En de laatste van 2009? Hachelijk!