maandag 5 juni 2006

Over krokodillen

Märklin bracht in november 2005 'eenmalig' de digitale hoogombouwset (decoder + motoronderdelen) 60760 uit. Deze set was alleen in november 2005 te bestellen voor ongeveer 40 euro. Uiteraard heb ik er 2 besteld (er staan nog genoeg loks in de kast analoog te wezen, die willen vast ook digitaal? Neef Erik boodt direct aan te helpen, en eerst werd de 221 voorzien van een digitaal hoogvermogen innerlijk. Met ombouwset 2 werd vervolgens een 103 (ja, een belangrijk onderdeel van de naam van dit weblog) omgebouwd. Op de tentoonstelling in Dortmund werd een derde ombouwset gescoord en op de treintjesbeurs in Houten nog 2 exemplaren. Voor ombouwset 4 en 5 werden 2 loks meegegeven aan neef Erik en ombouwset 3 heb ik zelf in een 1100 gemonteerd. Set 4 werd gemonteerd in een E91 en voor set 5 heb ik een krokodil meegegeven. Een krokodil? De Be 6/8 III van de SBB/CFF (Zwitserse spoorwegen)? De lok waar je als minderjarige uren naar kon staren in de Märklin catalogus, maar altijd als 'onbetaalbaar' moest worden bestempeld? (Net als de blauwe NS 1200). De krokodil die zowel in groen als bruin is uitgebracht, eerste series en modellen in metaal, dan een kunststof uitvoering en vervolgens weer een metalen exemplaar? Die krokodil dus! De kenners zien direct dat het hier om een metalen exemplaar gaat, en wel om een jubileum uitvoering (de 3300 set). Die een mogelijke verzamelaarswaarde direct kwijt is zodra er maar iets aan verbouwd wordt. In die lok heeft neef Erik deskundig een 60760 ingebouwd. En zaterdag via via aan mij geretourneerd. En mooi dat die lok nu rijdt! (er zat een pietsie olie hier en daar vast gekoekt). Ja, zo'n krokodil is in de catalogus fraai om te zien, maar ik geef toch de voorkeur aan een rijdend exemplaar op de eetkamertafel (De spoortafel wordt nog steeds bezet door het racecircuit). Neef, je hebt de decoder weer uitstekend ingebouwd!!
Blogger werkt weer eens niet mee (dat voel ik op mn klompen aan!), mogelijk omdat het programma omgezet wordt van Engels naar Nederlands. De andere frokodillen (foto's van krokodillen) houd je dus tegoed.

16 opmerkingen:

FRANK103 zei

@Mar10e: blogger zet het Engelstalige 'dashbord' om in een Nederlandse versie. Bij buuv An gaf dat afgelopen week al overlast, wij zijn vandaag omgezet, waardoor blogger niet best functioneerde. Vanavond deed Blogger het weer uitstekend, al kan ik oude berichten maar beperkt editen.
@Bouwe: nee, en is ook niet om te bouwen. Ik heb afgelopen week wel een stuk rails langs de racebaan gelegd, maar het snelheidsverschil is te groot.
Overigens zaterdag een tijd met de voorzitter van de SSCN (overkoepelend racebaangedoe) zitten praten, over treinen. Modeltreinen en racebanen is spreken dezelfde groep hobbiisten aan.

Angelique1966 zei

he ik zie klompjes

FRANK103 zei

@Bouwe: SSRC staat voor
Speederz Solder Racing Circuit?

Zo'n krokodil, tja, dat zit echt heel diep. Toch een van de mooiste elektrische lokomotieven. Deze krok heeft daarbij nog extra emotionele waarde. Ik heb hem gekocht ter nagedachtenis aan een overleden tante (tante Antje), met geld wat ik van haar heb geërft. Ze is overleden in 1987, ik heb deze krokodil dus al bijna 20 jaar. Laat dit dus een waarschuwing zijn: vrijwel elke lok in de verzameling heeft 'een verhaal', en ik ben heus niet te beroerd om de weblogbezoeker daar tot vervelens toe mee lastig te vallen!

Angelique1966 zei

nee, nee, houd op

FRANK103 zei

Nee, ik ga graag door, ik voel weer een hele serie berichten opkomen borrelen. Naast alle Hotwheels kan ik ook een aardig aantal berichten vullen overpeinzingen over lokomotiefjes, zowel modellen die ik gekocht heb als modellen die ik NIET gekocht heb.

FRANK103 zei

En je weet, als Frank103 borrelt, dan is het hachelijk!

FRANK103 zei

Dan kan het gaan ruiken!

FRANK103 zei

En is het gewenste niveau van dit blog weer bereikt!

FRANK103 zei

Zonder afschuwelijke verhalen over HDNGMW!

FRANK103 zei

Voor de bezoeker die hier niet eerder is geweest:
HDNGMW = Georg Baker

FRANK103 zei

Van de Georg Baker Selection

FRANK103 zei

Una Paloma Blanca

FRANK103 zei

Ja, dieper kan een blog niet zinken!

FRANK103 zei

Oké, met een foto van HDNGMW

FRANK103 zei

Oké, als je ook z'n oksels nog kan zien!

Anoniem zei

George Faker = Foto van Geoge Baker?