Hoewel er een collega is die juist in de winterperiode auto en openbaar vervoer verruilt voor de fiets,

ik noem geen namen want ik bedoel natuurlijk Pim, vraag ik me af of de Bianchi de komende maanden nog veel uit de schuur zal komen. (Boven en onder: de dijkjes langs de Stelling van Amsterdam, richting Beverwijk)

Voor volgende week woensdagmorgen staat bijvoorbeeld al een excursie naar een kasteeltje op de agenda (voor Steffer: Assumburg!). (Hieronder: het clubhuis van de plaatselijke vereniging van claustrofobiepatiënten)

Vanmorgen was het echter droog en er was ook niet overdreven veel wind, en ook de temperatuur kon niet als excuus dienen, fietsen dus!

Wel de nieuwe winddichte AGU broek aan en op sommige stukken iets rustiger fietsen door de vele bladeren op de weg. (Boven en onder: een 189 te Beverwijk)

Het gaat waarschijnlijk te ver om NS te vragen ook op fietspaden gel te smeren waardoor vierkante wielen voorkomen worden....

Thuis twijfelde ik natuurlijk of de fiets schoongemaakt moet worden of dat deze zo

de winter wel overleefd. Ik ben er nog niet uit.

Statistieken: ik rijd altijd ongeveer hetzelfde rondje, omdat ik een hekel heb aan het zoeken naar de goede weg,

en dit rondje is iedere keer precies 38 kilometer!
10 opmerkingen:
De vraag is of je je fiets moet schoonmaken? Als ik zeg ja, weet ik bijna zeker dat de fiets tot het voorjaar in de schuur zal staan onder het mom van: De fiets is nu schoon. Als ik zeg nee, is er de mogelijkheid dat we nog een keer wat foto's zien van een fietstochtje op de woensdagmorgen en het is goed voor je conditie. Misschien een winteruitrusting kopen voor de fiets en lekker doorfietsen de komende periode.
Kunnen wij blijven genieten van je foto's en bij ons zelf denken. Frank heeft karakter want hij blijft fietsen in deze weersomstandigheden.
Fietsen en auto`s hoeven niet te worden schoongemaakt, dat is alleen een klusje voor hobbyisten.
Ik fiets als ik binnen de gemeentegrenzen moet zijn, daarbuiten gebruik ik mijn auto.
@Gert: ik geef, uit andere overwegingen, de voorkeur aan niet schoonmaken....
@Renésmurf: dan ben ik hier behoorlijk snel uitgefietst!
Uitslover...
@Brillie: mag best op z'n tijd!
Be good to your gear and your gear wil be good to you...
Gewoon even schonmaken Frank. Bij de rijwielhandel speciale ATB olie voor de ketting halen met PTFE erin. Dat smeert wel maar plakt niet zo waardoor er geen vuiligheid aan je ketting blijft hangen. In ieder geval veel minder. Werkt prima. Zo heb ik het jaren vol gehouden met dezelfde ketting en toch een 100 km per week gefietst. En in de wintermaanden amper onderhoud hoeven plegen.
Met de tuinslang afspuiten. Straal niet dwars op lagers zetten!
Daarna:
Gewoon een emmer met een scheutje afwas erin en met een sponds de fiets goed afnemen.
Met een borstel de velgen etc.
Dan met een oude doek droogmaken Smeren met ketting spray en klaar!
Winterstop? Ben je gek! Net gefietst was heerlijk.
Ik stel voor dat we een keer een winterrit gaan maken incl erwtensoepstop!
@Jacko: ik ga eens kijken naar ATB olie!
@Gerard: winterrit? Je bedoelt met sneeuwkettingen om de bandjes, sjaal om en muts op? Ik mail je wel!
Maar ik zag nog niet dat je zelf erop zat.... het kan zo maar een fiets van een ander zijn...
@brillie: foto's van mijzelf: dit is een hachelijk blog, geen afschuwelijk blog. Nee, en ook geen griezelig blog.
Gewoon hachelijk.
Je zal het dus moeten aannemen dat het mijn fiets is. Kopietje van de aankoopbon laten zien?
Een reactie posten