zaterdag 19 september 2026

De Raildagen 2026 deel 1


Vrijdag zijn we naar de Raildagen in Amersfoort geweest, 

dit zijn dagen die worden georganiseerd door toeleveranciers van het spoor, zoals Hitachi, om de jeugd te interesseren voor een technische opleiding. 

Mede-modelspoorder Erik01, niet te verwarren met neef Erik, en ik zijn natuurlijk naar deze dag gegaan als geïnteresseerden in het spoor. 

De open dag was op het terrein van de vroegere wagenwerkplaats, dat is nu een evenemententerrein en een opleidingscentrum voor techneuten die aan het spoor werken. 

Uiteraard hadden we ons ook opgegeven voor de rondleiding door het Railcenter, wat o.a. het schoolgebouw is voor de diverse opleidingen. 

In een vroegere houtloods is nu de opleiding voor het bouwen, 

leggen en afstellen van wissels, daar begint dan de boeiende rondleiding. 

Er wordt van alles getoond, de diverse soorten bovenleiding, 


beveiliging van het spoor zoals dat nu nog is (ATB NG) en wat het moet worden ERTMS, 

assentellers 

en veel meer wat het hart van de modelspoorder sneller laat kloppen. 

Er is ook veel aandacht voor de inwendige mens, 

een uitstekende lunch 

en er zijn diverse barista's met koffie 

en er kunnen verse stroopwafels worden gekregen. 

Dan lopen we via de rijtuigenloods terug naar het station. 

Langs het opstelspoor staan daar diverse afgedankte locomotieven. 

Daarna lopen we naar het station terug, 

de foto's daarvan komen in deel 2. 

Hachelijk?

4 opmerkingen:

Sjoerd zei

Daar staan nog wat leuke 1200 locs... Ik geloof ik was daar niet meer weg te slaan...

FRANK103 zei

@Sjoerd: ik heb ze uitgebreid op de foto gezet. Ze staan daar nu wel echt weg te roesten. Maar 5 locomotieven bewaren van een serie van 25 locomotieven is misschien ook wat overdreven.

Ad zei

Was volgens mij weer een heel erg informatieve (model)spoordag met stevige kost voor de inwendige mens.

Erik zei

Het is weer een leuk verslag van een geslaagde dag en dan moet het hoogte punt van de dag nog komen.