Op de site van drs. Johan Arendt Happolati is de drs in zijn jeugdjaren als knaapje te zien bij een Renault 4, zie http://drs.punt.nl/?id=427304&r=1&tbl_archief=&. Een antiek vehikel waarvan hoogst waarschijnlijk geen exemplaar het roestmonster heeft overwonnen, zo heb ik gereageerd.
Dat dit niet geheel naar waarheid is toon ik de bezoekers hier met deze dinsdag gemaakte opname, met behulp van de juiste software omgezet naar sepia om een even prehistorisch effect te creëeren als de foto's op het blog van de drs. Of het fotomodel rechts op de foto zo blij is met deze opname valt uiteraard te bezien, naar haar persoonlijke mening komt ze in kleur sprankelender over. Ja, op de foto gezet worden voor het frank-103-weblog, het blijft hachelijk!

11 opmerkingen:
Mijn eerste auto was een Renault 4. Helaas werd na twee jaar daarin rijden de APK uitgevonden en was hij met de plaatdelen die ik er in gepopnageld had niet door de keuring te krijgen. Ik blijf het leuke auto's vinden, het comfort van een Eend en net wat meer auto.
Als je er op let zie je deze auto toch regelmatig staan, er zijn toch een boel liefhebbers voor. Dit sutootje was ook liefdevol gepoetst. Ik plaats meer foto's!
Voertuigsoort personenauto
Merk RENAULT
Handelsbenaming 4 GTL
Brandstof Benzine
Vervaldatum APK 17-01-2009
Massa leeg voertuig 694 kg
Datum eerste toelating 17-11-1984
Datum aanvang laatste tenaamstelling 22-06-2004
Datum eerste afgifte Nederland 17-11-1984
Wacht op keuren Nee
Zo... deze die tuft nog.
Inderdaad. Ik zal binnenkort de kleurenfoto's plaatsen, die vallen niet tegen!
Heer Frank,
Kwam ik hier op bezoek, zag ik toch wel dat het ook een klein beetje over mezelf ging, zeker! Ja, die ouwe R4's, dat waren inderdaad nog eens tuffers. Weet U nog dat de versnellingspook uit het dashboard tevoorschijn kwam? Heel speciaal vind ik dit nu.
U en de uwen wens ik het allerbeste toe.
De Drs
P.S. Zie ik daar een flinke deuk in het linkervoorspatbord?
Beste drs, ik heb meerdere foto's gemaakt waaronder van het interieur met daarop een stukje van de pook. U gaat het zien! Het is geen deuk maar een schaduw van het gebouw waar de auto geparkeerd staat. U kunt dus gerust zijn!
Uw Frank-103
Hachelijk...
de kleuren ontbreken, dat wel.
Ik zeg : Franse auto's zijn niet te vertrouwen!!
Doe de motorkap open en je ziet meteen een grote zwarte dop. En wat staat daar op? Inderdaad 'L HUILE !!
@Brillie: mooi gesproken!
@Renesmurf: zwart, wit en sepia zijn toch ook kleuren?
@Jacko: ik ben zelfs voorzichtig met het fotograferen van Franse auto's!
@ John, ook mijn eerste twee auto's waren 4-tjes. De eerste had nog een 6 Volt elektrisch systeem. Na het niet al te handig vervoer van enkele jerrycans afgewerkte fixeer (chemisch product dat vroeger in de zwart-wit fotografie werd gebruikt): er was er een lek en die veel nou net om, begon de bodem al snel te roesten. Na een paar maand vielen de gaten er al in. We hebben toen het dak van een Dafodil geplet en deze er onder gepopnageld. Verdere stukken roest werden verborgen onder Starsky en Hutch strepen....
De tweede, ooit van een arts geweest, bleek na drie maand intensief gebruik een verrot voorpootje te hebben. Ik kreeg, na enig stevig aandringen, het betaalde bedrag terug en ik maakte de upgrade naar een 6-je en nog geen 8 maand later naar een 16!
Een reactie posten