
Een 1000 van Roco heb ik wel gehad, maar het was een groen exemplaar (ipv blauw) en de ombouw naar Marklin 3-rail was nogal kostbaar.

Diesels waren er alleen van Roco, en van Roco had ik niet zo'n hoge pet op. Maar voor rangeerwerk heb je een diesel nodig en dus werd een 6400 gekocht zodra Marklin deze aanbood.

Maar voor de andere dieselloks, de 2200 en de 2400?
Dan toch maar een Roco diesel kopen, de 2225, en die deed het eigenlijk heel goed. De bruine uitvoering van de 2200 volgde snel en zelfs een 600 bakkie is opgenomen in de collectie. Die is dan wel weer defect, je kan niet alles hebben.

De kenner roept direct: hee, die 1000 in blauw en de 1500 dan? Ja, die blijven ontbreken. De blik is nu gericht op de treinstellen. De sprinter, plan V (beiden Fleischmann) liggen al tientallen jaren in de kast, de groene Piko hondekop is vorig jaar gekocht. De ruim 20 jaar oude Lima Koploper en de Marklin motorpost zijn nog erg analoog.

Stoom? De echte NS stoomloks zijn alleen te koop als bouwdoos of als zeer kostbare Philotrain lok. Buiten budget! Na 1945 deden echter een aantal Duitse loks dienst in Nederland waarvan Marklin een lok heeft uitgebracht, de 4900. Uiteraard staat ook die in de kast.

de class66 (Mehano), G2000, 200/300 sik, 232 (Ludmilla) of 189 (wordt nu gebruikt door Railion). Niet?
Plan 46 (Lima) of Roco blokkendoos? 1700, 1800?
Nee, ik dacht al niet dat iemand tot hier zou lezen. Hachelijk!
6 opmerkingen:
Dit heb ik nu met Nokia. Steeds als ze een nieuwe uitbrengen moet ik die kopen.
Moie lok frank. Gebruik je die Marklin rails met bedding? Klinkt als een mooie nederlandse verzameling. Het nieuwe adres van brainthetrain trainthebrain... nojah je snapt het wel. Dat is dus http://boemellokaalspoor.blogspot.com/ geworden.
Ooh sorry voor mn dislectsjiese reactie. Ik zie dat er het een en ander niet is doorgekomen.
@Brillie: hoeveel nieuwe exemplaren zijn dat per jaar?
@firefighter: ja, het is de zogenaamde M-rails, de metalen dijkjes. Het moet me niet te echt worden, ik ben ook niet van plan bovenleiding te plaatsen maar ik rijd natuurlijk wel met eloks! De link staat er weer bij!
Ik tel ze niet meer. Maar ongeveer 50 zullen het er wel zijn...
Zal je vrouw blij zijn dat je nokia's spaart! Nou ja, beter nokia's dan Porsche's zal ze waarschijnlijk denken!
Een reactie posten